Wszystko o rasie maltańczyk

Jedną z najstarszych znanych nam ras psów są maltańczyki, bo były one obecne wśród ludzi już w czasach w starożytnej Grecji i Rzymie. Mówi się, że w dawnych czasach zamieszkiwały Maltę i od tego pochodzi ich nazwa. Nieco kilka epok później, bo w renesansie psy te były ulubieńcami malarzy umieszczających ich u boku dam z wyższych sfer.

Sam psiak jest szalenie aktywnym i uwielbiającym zabawę zwierzakiem, a do tego jest bardzo towarzyski. Z pewnością przypadnie on wielu osobom, ponieważ są to psy szalenie elastyczne i łatwe do ułożenia. Przy tym wszystkim maltańczyk wykazuje się dużą inteligencją. Trzeba jednak mieć świadomość, iż są to psy mało czasu spędzające należeniu na kanapie. Zamiast tego znacznie chętnie biegają i lubią być ciągle w ruchu, lecz nie przepadają za długimi spacerami.

Skutkiem tego świetnie sprawdzają się jako towarzysz dziecięcych zabaw w domu. Należy pamiętać również, iż maltańczyki bardzo przywiązane są do swoich opiekunów i tym samym źle znoszą samotność. Każdy, kto chce mieć łagodnego i radosnego towarzysza nie powinien wzbraniać się przed tą rasą.